Риболов на илария и платерина на плувка

Всичко за морския риболов.

Модератор: Валентин Стоев

Риболов на илария и платерина на плувка

Мнениеот shampion » Вто Мар 20, 2012 7:41 pm

Един много хубав и доставящ незаменими мигове риболов.Споделете за видове плувки-грамаж,куки,вид такъм ,използване на гаци със захранка,вид на захранка и др.Обмяната на опит е много важно нещо за успешния риболов.Успех на всички през новия сезон.

shampion
Потребител

Благодарил: 0 път
Благодарили: 81 пъти в 67 поста

Следния потребител иска да благодари на shampion за този пост.
kostivan (Пон Сеп 10, 2012 10:23 am)

Re: Риболов на илария и платерина на плувка

Мнениеот raaziel » Вто Мар 20, 2012 8:13 pm

От къде си шампионе?
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА ПО ВОДОЕМИТЕ
Аватар
raaziel
Потребител

Благодарили: 22 пъти в 17 поста

Мнениеот shampion » Вто Мар 20, 2012 8:19 pm

Oт Варна съм колега.

shampion
Потребител

Благодарили: 81 пъти в 67 поста

Мнениеот in4u » Сря Юли 10, 2013 11:40 am

Немога да пропусна да напиша няколко реда по тази тема все пак съм морско чедо :eusa-clap: .Относно риболова на платерина на плувка с една дума уникален.Несравнимо удоволствие,за който не го е изпитвал му го пожелавам от сърце.Специално аз за този вид риболов използвам два типа въдици.
1.Може да си ползвате калената в битките вярна болонеза предимствата и са че е по дълга бъдица и имате по голям контрол над по едрите риби.
2.Или може да си ползвате телескопичен тип въдица специализирана за риболов по метод с бомбарда както в повечето случаи правя и аз,тя пак има достатъчна дължина в случая моята е 4.50м с акция 10-60г на фирмата Browning.
Много обширно понятие е темата за плувките аз лично ползвам статични плувки 6 /7/8/9/10/г според зависи,сега тука някои колеги ще кажат това не правилно онова не е правилно.Няма такова нещо за едни не е правилно за други е.Какво значи това : как определяме кое е правилно?
Правилното е това всмисъл на вас да ви е удобно и комфортно,да се чувствате сигурни,да си доставяте удоволствие от риболова и улова и едновременно с това да имате и успехи.Няма точна рецепта има само примерни такива затова всеки трябва да я намери за себе си.
Начи всичко което изписахме досега трябва да ви е ясно че се осъществява в идеални условия на безветрие и хубаво време,говорим за риболова на платерина на плувка.Защото ако времето е лошо просто то такова животно няма.Това е море не е някое малко езерце тука като каже че времето нестава наистина е така .Значи аз предпочитам плувки статични тип маслина или буре или малко по издължени според зависи от случая или от настроението ми.Все пак аз обичам да експериментирам в риболова това ми носи върховното удоволствие кога експеримента е сполучлив.
Така значи аз ги ловя на плитко не много голяма дистанция от брега може би 15-20 метра затова съответно и плувката трябва да е по тежичка на дълбочина не повече от 2-2.5м .Като примерно ползвам захранака на марката Тубертини имат една такава червена на цвят сега забравих излезе ми от акъла как се казваше.Както и да е значи захранката я бъркам с накъсана или нарязана цаца.Даже в някои случаи ако е леко вмирисана още по добре.Смесвате захранката с цацата без да слагате вода просто добавяте цаца докато стане консистенция да можете да направите топките и да ги хвърлите във водата.Правите няколко по големи топки и бой във морето и ако времето и мястото са а вас става оле мале не ми говори работата.Като дойде тая пуста платерина гол,гол,гол кефа е неописуем пожелавам го на всеки да го изпита нядявам се да съм бил и малко полезен на колегите .Живи и здрави и помнете риболова не е слука,риболова е наука

in4u
Потребител

Благодарил: 40 път
Благодарили: 16 пъти в 11 поста

Следния потребител иска да благодари на in4u за този пост.
яшсягд (Сря Юли 10, 2013 11:56 am), matey49 (Сря Юли 10, 2013 2:49 pm)

Назад към Морски